بازدید اعضا از واحد های صنعتی استان البرز

نوشته شده توسط admin در . نوشته شده در اخبار, اخبار البرز, اخبار ثابت, اخبار سازمان, اخبار عمومی, علمی، پژوهشی و فناوری

به گزارش روابط عمومی مرکز بسیج مهندسین صنعتی استان البرز تور صنعتی بازدید تخصصی از شرکتهای مستقر در شهرک صنعتی نظرآباد با حضور معاون محترم فرماندهی سپاه امام حسن مجتبی (ع) استان البرز با همراهی ریاست سازمان بسیج مهندسین صنعتی استان و اعضای این سازمان برگزار شد.

این بازدید با حضور معاون محترم فرماندهی سپاه امام حسن مجتبی(ع) استان البرز جناب دکتر نمکی، ریاست محترم شرکت شهرکهای صنعتی استان البرز جناب مهندس فرشی ، مدیر سازمان بسیج مهندسین استان البرز مهندس رجبی، فرماندار محترم شهرستان نظرآباد مهندس فلاح نژاد و جمعی از مسئولین کانون ها و اعضای کلینیک صنعتی این استان برگزار شد.

در این بازدید از سه واحد تولیدی مستقر در شهرک صنعتی نظرآباد با نام های واحد تولیدی ناب فروکتوز در حوزه شیرین کننده های مواد غذایی ، واحد تولیدی پارمین جامه در حوزه البسه و پوشاک، واحد تولیدی سپهر چرم  خاورمیانه در زمینه تولید چرم مصنوعی بازدید شد.

در این خصوص مدیران این سه واحد تولیدی به تشریح زمینه فعالیت ، روند خط تولید ، توان بالقوه و بالفعل تولید خود، ضعف ها و کمبود ها و همچنین نیاز های خود برای تولید و ادامه فعالیت هرچه بهتر را توضیح  داده اند. و از ظرفیت بالای خود جهت تولید، با توجه به الگوی اقتصاد مقاومتی گفتند.


در حاشیه این بازدید که با پوشش رسانه ای سیمای مرکز استان و جمعی از اصحاب رسانه همراه بود معاون محترم سپاه امام حسن مجتبی(ع) جناب دکتر نمکی با توجه به ظرفیت و توان واحد های این شهرک و پتانسیل این شرکتها و کارخانجات قول در بوجود آوردن شرایطی مناسب برای پیگیری مطالبات این واحد ها در سطح استان را دادند.

دکتر نمکی  خاطرنشان كرد: نامگذاری سال هاي اخير به نام اقتصاد از سوی مقام معظم رهبری این مسئله را تداعی می کند که این مهم در راستای توسعه همه جانبه کشور از سوی نهاد حاکمیت تشخیص داده شده و آنچه برای تحقق شعار حمایت از کالای ایرانی لازم است عزم تمام مسئولان، تلاش تولید کنندگان در راستای ارتقای کیفیت و همدلی، همفکری و همراهی مردم با خرید و مصرف این کالاها است.


مدیرعامل شركت شهرك هاي صنعتي استان البرز در همین خصوص گفت: توسعه اقتصادی هر کشوري مستلزم کامل بودن مثلثی است که ضلع های آن کالای داخلی، تولید کننده و مصرف کننده است.  مهندس فرشي با بيان اينكه  هر کشوری در اولین قدم برای توسعه و پیشرفت اقتصادی نیازمند اقداماتی زیربنایی و اساسی است که مهمترین آنها نهادینه کردن فرهنگ حمایت از کالای داخلی در جامعه است، افزود: این مهم تحقق نمی یابد مگر زمانی که سه ضلع این مثلث آموزش های لازم را در حیطه وظایف و اختیارات خود در این زمینه دیده باشند و اینجاست که وظیفه مسئيولين سنگین می شود چرا که باید برای هر یک از این ضلع ها برنامه های خاص و ویژه طراحی و اجرا کنند. وي با اشاره به اينكه کیفیت، ضامن فروش هر محصولی در تمام دنیاست،اظهار كرد: این موضوع باید با فراهم کردن شرایط لازم از سوی دولت و مردم، آنچنان در وجود تولید کنندگان پرورش داده شود که رقابت سالم را مهمترین هدف کار خود و تولید قرار دهند.


ریاست مرکز بسیج مهندسین صنعتی استان البرز در جمع صاحبان صنایع و اصحاب رسانه هدف از برنامه ریزی در خصوص این بازدید را آشنایی مهندسین و متخصصین و دستگاه هاي دولتي و ….با توانمندی های صنعتی استان دانست و تاكيد كرد:بازديد متخصصين از برخی واحدهای تولیدی و صنعتی مي تواند گامي بلند در راستاي شناساندن ظرفيت ها و توانمندي هاي صنايع استان و  نيز شناسايي مشكلات و رفع آنها باشد.

مهندس رجبی در همین راستا به تشریح ماموریت های کلینیک تخصصی صنعتی استان البرز که مستقر در ساختمان شرکت شهرک های صنعتی استان می باشد اشاره کرد و خاطر نشان کرد سازمان بسیج مهندسین با بهره گیری از ظرفیت های موجود از متخصصین و مهندسین کلینیک صنعت سعی در عارضه یابی و کمک به رفع موانع تولید و صنایع استان را دارد.

 

 

 

 

 

بازتاب از سایت

دیدگاهتان را بنویسید