بسیج مهندسین صنعت باید صنعت نفت و گاز را در اولویت برنامه هایش قرار دهد

نوشته شده توسط admin در . نوشته شده در اخبار, اخبار البرز, اخبار سازمان, اخبار عمومی

دکتر محمد سلیمانی رئیس مجمع مرکزی و شورای قشر بسیج مهندسین صنعتی: اقدامات صورت گرفته در بخش صنعت بعد از انقلاب با توجه به شرایط و وضعیت گذشته ایران بی نظیر است

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بسیج مهندسین صنعتی، دکتر محمد سلیمانی رئیس مجمع مرکزی و شورای قشر بسیج مهندسین صنعتی با بیان اینکه کارآمدی به عنوان یکی از رموز اصلی موفقیت جامعه می باشد عنوان کرد پیشرفت کشور ابعاد مختلفی دارد، در بعضی صنایع همچون صنایع دفاعی، غذایی، سیمان، بسته بندی مواد غذایی و صنایع تبدیلی حرکت روبه جلو و پیشرفت چشمگیری داشته ایم و در بعضی صنایع هم حرکت رو به جلو نداشته ایم و فقط مونتاژ کاری انجام می شود.

وی عنوان کرد تولید محصول در صنعت دارای چرخه و فرآیندی است که در بعضی از این چرخه ها ضعیف عمل می شود.بطورکلی اقدامات صورت گرفته در بخش صنعت بعد از انقلاب با توجه به شرایط و وضعیت گذشته ایران بی نظیر است.در زمان جنگ کشور در تهیه یک بی سیم ساده مشکل داشت ولی اکنون جوانان این ملت پیشرفته ترین ابزار و تجهیزات الکترونیکی را می سازند که موجب حیرت همگان از جمله دشمنان است.

رئیس مجمع مرکزی بسیج مهندسین صنعتی گفت کشور ایران دارای سرمایه های غنی خدادادی است به گونه ای که مجموع ذخایر نفت و گاز ایران در جهان در رتبه اول قرار دارد، سرمایه دیگر کشور نیروی انسانی جوان، مستعد و با انگیزه است ولی با این وجود در صنعت نفت خام فروشی صورت می گیرد.نفت و گاز در کشور ما مغفول است زیرا صنعتی بسته است باید درب های صنعت نفت کشور به روی جوانان باز شود و امکانات در اختیارشان قرار گیرد تا نفت خام را به ارزش افزوده تبدیل نمایند. نفت خام تحریم شدنی است ولی کالای با ارزش افزوده قابل تحریم نمی باشد.

دکتر سلیمانی بیان داشت بسیج مهندسین صنعتی باید صنعت نفت و گاز را در اولویت برنامه هایش قرار دهد باید در هیئت های اندیشه ورز راهکاری برای موضوع پیدا شود. علاوه بر هیئت های اندیشه ورز واحد های تحقیق و توسعه باید در صنعت ما راه اندازی شود.شرکت ارج بخاطر نبود واحدهای تحقیق و توسعه و تولید کالای بدون خلاقیت و نوآوری در طول ۲۰سال کارآمدی خود را از دست داد و از بین رفت.

وی اظهار کرد نیروهای نظامی ما در عراق  و سوریه موفقیت های بسیاری کسب کرده اند و مناطق بسیاری را آزاد کرده اند، باید به گونه ای سازمان دهی صورت گیرد که سازندگی و نبض اقتصاد آن مناطق را هم نیروهای ایرانی بدست گیرند بسیج می تواند در این عرصه موثر واقع شود و این سازوکار و سازمان دهی را ایجاد کند.

دکتر سلیمانی در پایان خاطرنشان کردند به گفته مقام معظم رهبری در بخش صنعت نیز باید آتش به اختیار عمل کرد باید خطرات را شناخت، کم کاری و رکود خطر است . نقدینگی موجود در کشور ۱۴۰۰ میلیارد دلار است که می توان بخشی از آن را جهت حل مشکلات اشتغال و تولید وارد صنعت کرد.بسیبج مهندسین صنعت باید وارد میدان شود و محور کار قرار گیرد.

بازتاب از سایت

دیدگاهتان را بنویسید

ذکر اخبار در پایگاه، با درج منبع خبر صورت می‌ پذیرد و سازمان صرفا مسئولیت اخباری را قبول می‌ کند که با نام خود در این پایگاه منتشر می‌ کند.