تعداد سانتریفیوژهای درو شده با داس برجام

نوشته شده توسط روابط عمومی در . نوشته شده در اخبار عمومی

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس: جمع‌‌آوری شش هزار سانتریفیوژ در راستای اجرای برجام مورد تأیید قرار گرفت.

به گزارش روابط عمومی سازمان بسیج مهندسین صنعتی استان البرز، محمدحسن آصفری عضو کمیسیون امنیت‌ملی و سیاست‌خارجی مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری تسنیم، با اشاره به بازدید ۳ ساعته تعدادی از اعضای این کمیسیون از تأسیسات هسته‌ای نطنز که امروز انجام شد گفت: تعدادی از اعضای کمیسیون امنیت‌ملی مجلس در اولین گام در جهت نظارت بر حُسن اجرای برجام امروز از تأسیسات هسته‌ای نطنز بازدید کردند.

وی افزود: در این بازدید از بخش‌های مختلف سایت نطنز بازرسی شد که براساس آن جمع‌‌آوری شش هزار سانتریفیوژ در راستای اجرای برجام مورد تأیید قرار گرفت، البته اینها سانتریفیوژهایی بود که گاز به آنها تزریق نشده است.

عضو کمیسیون امنیت‌ملی مجلس اظهار داشت: در ادامه این بازدید متوجه شدیم که ضمانت لازم برای جمع‌آوری شش هزار دستگاه سانتریفیوژ از طرف غربی اخذ نشده، اما آنها نسبت به جمع‌آوری سانتریفیوژها اقدام کرده بودند که با توجه به تذکر مقام معظم رهبری، فعلا جلوی جمع‌آوری سانتریفیوژها گرفته شده و تا ضمانت‌های لازم از طرف مقابل اخذ نشود، نمی‌توانند باقی سانتریفیوژها را جمع‌آوری کنند.

آصفری در پایان خاطرنشان کرد: در حال حاضر ۹ هزار دستگاه سانتریفیوژ در تأسیسات هسته‌ای نطنز مشغول فعالیت است که بخشی از آنها نیز در مرحله اورهال و تعمیرات قرار دارند.

برچسب ها:, , , , ,

بازتاب از سایت

دیدگاهتان را بنویسید

ذکر اخبار در پایگاه، با درج منبع خبر صورت می‌ پذیرد و سازمان صرفا مسئولیت اخباری را قبول می‌ کند که با نام خود در این پایگاه منتشر می‌ کند.