صنعت آماده پرداخت هزینه برای خلاقیت است

نوشته شده توسط admin در . نوشته شده در اخبار, اخبار البرز, روابط عمومی

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان البرز در برنامه رادیویی «چرخش مثلث» رادیو البرز گفت: باید به دانشجو به عنوان یک نیروی کارآفرین آموزش داده شود تا از فاز کارمندی خارج شده و در حوزه صنعت از یاد گرفتن مداوم دوری نکند.

به گزارش روابط عمومی و اطلاع رسانی سازمان صنعت، معدن و تجارت استان البرز، «جهانگیر شاهمرادی» ضمن ابراز خوشحالی از بروز برخی اتفاقات خوب در دانشگاهها تصریح کرد:خوشبختانه بخش عمده ای از فارغ التحصیلان دانشگاه در حوزه صنایع، علاقه چندانی به کارمندی و پشت میزنشینی ندارند اما لازم است در دانشگاهها فرهنگی نهادیه شود تا دانشجوی دیروز و صنعتگر امروز هیچگاه از یاد گرفتن مداوم اجتناب نکند.

وی ضمن انتقاد از به روز نبودن برخی سرفصل های دانشگاهی در حوزه صنایع اظهار داشت: با توجه به اینکه دانش بصورت مداوم به روز می شود متاسفانه روند بروزرسانی کتب دانشگاهی ما به کندی صورت می گیرد.

این مقام مسول در پاسخ به این انتقاد که صنعت روی خوشی به دانشگاه نشان نمی دهد بیان کرد: صنعت همیشه آماده پرداخت هزینه برای خلاقیت است و قطعا جایی که علم، پتانسیل تبدیل شدن به ثروت را داشته باشد صنعت آماده هزینه است.

شاهمرادی در خاتمه با اشاره به دستاوردهای صنعت در ایران اسلامی یادآور شد: برخی محدودیت ها در حوزه صنایع ما را مجبور کرد تا علم خود را گسترش داده و عمل را با جدیت دنبال کنیم که خروجی آن باعث شد تا ما امروز به عنوان یک قدرت صنعتی در برخی تولیدات جهان شناخته شده و در در رده بهترین ها قرار می گیریم

بازتاب از سایت

دیدگاهتان را بنویسید