هجدهمین نمایشگاه بین‌المللی صنعت ساختمان آغاز به کار کرد

نوشته شده توسط admin در . نوشته شده در اخبار سازمان

 هجدهمین نمایشگاه بین‌المللی صنعت ساختمان (دوشنبه) با حضور ۸۵۵ شرکت داخلی و ۱۵۵ شرکت خارجی از کشورهایی همچون چین، ترکیه، آلمان، ایتالیا و اسپانیا در محل نمایشگاه های بین المللی تهران گشایش یافت.

به گزارش خبرنگار اقتصادی ایرنا، وزیر راه و شهرسازی در آیین گشایش نمایشگاه گفت: صنایع ساختمانی در ایران از قابلیت افزایش درآمد ملی و رشد صنعتی برخوردار است. «عباس آخوندی» افزود: این نمایشگاه با توجه به حضور بیش از یک هزار شرکت داخلی و خارجی، نشان دهنده توان ایران در صنعت ساختمان است. وی با تاکید بر اینکه «محصولات ایرانی در صنعت ساختمان از قدرت رقابت پذیری بالایی برخوردار است»، اضافه کرد: به همین دلیل محصولات ما در بازارهای بین المللی نیز متقاضی دارد. این عضو کابینه دولت دوازدهم خاطرنشان ساخت: با توجه به رشد پروانه ساخت و ساز، شاهد رشد این صنعت در آینده خواهیم بود. آخوندی با اظهار بی اطلاعی از ظرفیت تولید در صنعت ساختمان، گفت: با توجه به گفت وگوهایی که با وزیر صنعت، معدن و تجارت داشتم، به این نتیجه رسیدیم محصولات این صنعت از قابلیت مناسبی برای صادرات برخوردار است. آخوندی درباره افزایش تسهیلات خرید مسکن از محل اوراق نیز گفت: ابتکار بسیاری برای افزایش قدرت خرید خانه و تامین مسکن برای مستاجران داشته ایم که اکنون در مرحله تصویب (در دولت) است. اقتصام *م.خ*۱۰۷۰** ۲۰۲۳

بازتاب از سایت

دیدگاهتان را بنویسید

ذکر اخبار در پایگاه، با درج منبع خبر صورت می‌ پذیرد و سازمان صرفا مسئولیت اخباری را قبول می‌ کند که با نام خود در این پایگاه منتشر می‌ کند.