۷۱ درصد قطعات دکل های حفاری در استان خوزستان ساخته میشود

نوشته شده توسط مدیریت عملیات در . نوشته شده در اخبار البرز, اخبار سازمان, اخبار عمومی

قلی پور مدیر برنامه ریزی تلفیقی شرکت ملی حفاری ایران : دکل های حفاری با مجموع ۳۳۷۰۰ قطعه کار می کند که حدود ۷۱ درصد قطعات آن یعنی ۱۹۰۰۰ قطعه در ۲۴۰ شرکت ( شهرک های صنعتی) ساخته می شود که این قطعات به دست بیش ۱۰۰۰۰ صنعتگر طراحی و ساخته میشود.

به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی بسیج مهندسین صنعتی، از اهواز ، جلسه شورای راهبردی سازمان بسیج مهندسین صنعت و معدن با حضور دکتر فضلوی ریاست سازمان بسیج مهندسین صنعتی و مسئولین استان خوزستان  برگزار شد.

 

در این مراسم کمالی مدیر سازمان بسیج مهندسین صنعت و معدن استان خوزستان در سخنانی به تشریح اقدامات انجام شده در  بخش صنعت استان پرداخت و گزارشی از شرایط صنایع فعال و راکد ارائه نمود.

در ادامه  این مراسم محمدیان رییس شرکت شهرک های صنعتی استان خوزستان با اشاره به ضعف های موجود فی ما بین داشنگاه و صنعت بیان داشت:متاسفانه تا به امروز ارتباط قوی  بین صنعت و دانشگاه نداشتیم ولیکن امیدواریم به کمک بسیج بتوانیم این خلائ موجود را هرچه سریعتر پر نمایم.

وی همچنین ابراز داشت: تا کنون ۷۰ واحد صنعتی و حدود ۷۰۰۰ هزار هکتار زمین جهت واگذاری به این شرکت ها در شهرک ها صنعتی استان دادیم که نشان از ظرفیت بزرگ برای ایجاد یک پایگاه صنعتی در جنوب کشور است.

 

بعد از سخنان رییس شهرک های صنعتی استان خوزستان ، سرهنگ ممبینی فرمانده پایگاه بسیج شهید تندگویان  با گلایه از وضعیت بیکاری در استان و بیان نمودن ظرفیت های عظیم استان خوزستان   اظهار داشت: متاسفانه بعد از گذشت سی سال از جنگ هنوز شاهد بی توجهی نسبت به آبادنی و توسعه استان می باشیم و این در حالی است که  حدود     66 درصد پتروشیمی، ۸۴ درصد تولید نفت و گاز و همینطور  کسب رتبه اول در تولید گندم کشور را دارا هستیم اما معظل بیکاری در استان دغدغه اول همه ما می باشد.

در ادامه  این مراسم دکتر فضلوی رئیس سازمان بسیج مهندسین صنعتی کشور در ارتباط با وظایف بسیج مهندسین و کیفیت آن اشاره کرد و گفت: اعظم مشکلات صنعت ایران پول نیست بلکه پارامترهای دیگری نظیر مواد اولیه، بازاریابی، مالیات و مهم ترین آن فروش کالا می باشد که امیدوارم بتوانیم با ظرفیت موجود در بسیج مهندسین صنعت توان مشکل صنعت در استان را حل کنیم.

در بخش دیگری از مراسم جلسه شورای راهبردی سازمان بسیج مهندسین صنعت و معدن استان خوزستان ، چراغی مشاور وزیر و فرمانده بسیج وزارت صنعت معدن و تجارت در حوزه صنعت بسیج مهندسین به ایراد سخنرانی پرداخت و تایید کرد:  برای تقویت صنعت استان  ابتدا باید مهندسین نخبه را شناسایی کرد و از این افراد و در راستای طرح پایش و عارضه یابی  کمک گرفت.

در پایان این مراسم  قلی پور مدیر برنامه ریزی تلفیقی شرکت ملی حفاری ایران با بیان میزان دکل های موجود در صنعت نفت و صنعت قطعات وابسته به آن اظهار داشت: آمار کلی دکل های موجود در کشور  131 می باشد  که  105 دکل در خشکی و ۲۶ دکل در دریا کار می کنند و این دکل ها  با مجموع ۳۳۷۰۰ قطعه در حال کار می باشند،  که حدود ۷۱ درصد قطعات آن  یعنی ۱۹۰۰۰ قطعه در ۲۴۰ شرکت ( شهرک های صنعتی) ساخته می شود و این قطعات به دست بیش ۱۰۰۰۰  صنعتگر طراحی و ساخته میشود.لذا امیدواریم از صنعت  قطعه سازی حمایت بیشتری شود.

برچسب ها:, , ,

بازتاب از سایت

دیدگاهتان را بنویسید

ذکر اخبار در پایگاه، با درج منبع خبر صورت می‌ پذیرد و سازمان صرفا مسئولیت اخباری را قبول می‌ کند که با نام خود در این پایگاه منتشر می‌ کند.